NAKA pokračuje v akcii Dobytkár, zadržala ďalšie tri osoby podozrivé z korupcie

6. mája 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

6.5.2020 (Webnoviny.sk) – Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala ďalšie tri osoby v rámci akcie „Dobytkár“ a pokračuje vo vyšetrovaní prípadu z prostredia Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA). „Zadržala osoby J. G., M. S. a P. M. ako dôvodne podozrivých zo spáchania korupčnej trestnej činnosti,“ informovala v utorok NAKA na sociálnej sieti.

Policajti pred časom v kauze „Dobytkár“ vzniesli obvinenia voči bývalému šéfovi (PPA) Jurajovi K. a finančníkovi Martinovi K. za zločin prijímania úplatku v súvislosti s udeľovaním dotácií PPA. Celková výška prijatých úplatkov zo strany obvinených Juraja K. a Martina K. predstavuje 924 000 eur.

Národná kriminálna agentúra v rámci akcie „Dobytkár“ opakovane počas marca a apríla vykonávala zaisťovacie úkony na celom území Slovenska. Dôvodom boli podozrenia z korupčnej trestnej činnosti a legalizácie príjmov z trestnej činnosti z prostredia PPA.

V rámci akcií policajti zaistili hotovosť minimálne 100-tisíc eur a veci rôznej povahy v hodnote najmenej 800-tisíc eur, najmä umelecké diela súvisiace s vyšetrovanou trestnou činnosťou.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: akcia “Dobytkár”, korupcia
Zdroj: Webnoviny.sk – NAKA pokračuje v akcii Dobytkár, zadržala ďalšie tri osoby podozrivé z korupcie © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!