NAKA zasahovala v Malackách, počas akcie Staviteľ zadržala dve osoby (video)

12. mája 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

12.5.2020 (Webnoviny.sk) – Počas protikorupčnej akcie s krycím názvom Staviteľ príslušníci Národnej kriminálnej agentúry zadržali v Malackách dve osoby. Ako ďalej na sociálnej sieti informuje Policajný zbor SR, konkrétne ide o osoby J. Ř. a M. L.

„Začiatkom roka mal zástupca mesta Malacky ponúknuť cez sprostredkovateľa úplatok developerskej spoločnosti. V tomto prípade nešlo o peniaze, ale o ‚výmenný’ obchod,” informovala polícia.

Developer podľa polície čakal na vydanie kolaudačného rozhodnutia v prípade jeho bytového domu, pričom všetky zákonom stanovené podmienky splnil.

„Napriek tomu mal zástupca mesta developerovi ponúknuť bezproblémové a urýchlené kolaudačné rozhodnutie za splnenia ešte jednej podmienky. Za vydanie kladného stanoviska mal na oplátku žiadať, že developer svojím vplyvom zabezpečí na okresnom dopravnom inšpektoráte vydanie kladného stanoviska v prospech mesta Malacky v súvislosti výstavbou multifunkčnej haly mestom,” uvádza polícia s tým, že na vydanie takého stanoviska neboli splnené základné podmienky.

„V súčasnosti vyšetrovateľ vykonáva procesné úkony a o ďalšom postupe budeme informovať,” dodala polícia.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: korupcia
Zdroj: Webnoviny.sk – NAKA zasahovala v Malackách, počas akcie Staviteľ zadržala dve osoby (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!