Nakaziť sa koronavírusom môžete iba u jedného zamestnávateľa, upozorňuje Sociálna poisťovňa

22. decembra 2020 Ekonomika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

22.12.2020 (Webnoviny.sk) – Zamestnancom nakazeným koronavírusom, ktorí majú viac pracovných pomerov, možno úrazový príplatok priznať len z jedného úrazového poistenia. V tlačovej správe na to upozorňuje Sociálna poisťovňa.

Zamestnávateľ musí nakazenie potvrdiť

Poškodený zamestnanec má nárok na úrazový príplatok pre ochorenie COVID-19 iba z úrazového poistenia toho zamestnávateľa, u ktorého ochorel.

Viac o téme: Koronavírus

Zamestnávateľ pritom musí potvrdiť, že zamestnancovi ochorenie vzniklo pri práci, kde je preukázateľný kontakt s týmto ochorením alebo infekčným materiálom ako súčasť plnenia pracovných úloh alebo pracovných činností.

Nie je možné sa nakaziť u viacerých zamestnávateľov

Prakticky ani technicky nie je možné, aby poškodený ochorel na COVID-19 súčasne u viacerých zamestnávateľov v tom istom čase a bolo to potvrdené testom z toho istého dňa,” upozornila poisťovňa.

Nárok na úrazový príplatok nemôže poškodenému vzniknúť súčasne z viacerých úrazových poistení zamestnávateľov. Sociálna poisťovňa tiež upozorňuje na to, že túto dávku nie je možné priznať samostatne zárobkovo činnej osobe, pretože táto skupina poistencov neplatí poistné na úrazové poistenie.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, úrazový príplatok
Zdroj: Webnoviny.sk – Nakaziť sa koronavírusom môžete iba u jedného zamestnávateľa, upozorňuje Sociálna poisťovňa © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!