Nároky na vojakov musia byť vysoké, povedala Čaputová pri vymenovaní troch nových generálov

16. júna 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

16.6.2020 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová očakáva od novovymenovaných generálov, že budú príkladom a inšpiráciou pre ostatných. Povedala to hlava štátu vo svojom príhovore k novým generálom.

Pripravenosť plniť náročné úlohy

Čaputová tiež zdôraznila, že im dôveruje a verí v to, že budú platnými členmi strategického velenia ozbrojených síl, či už pri príprave návrhov a plánov, ale aj v tom ako ďalej ozbrojené sily rozvíjať a zvyšovať ich pripravenosť.

Prezidentka tiež dodala, že bude od nich očakávať to, aby vedeli ako sa postarať o vojakov, ako ich motivovať, a to aj v čase obmedzených finančných, vecných a personálnych zdrojov.

„Očakávam od vás, že budete príkladom a inšpiráciou. Vaše vymenovanie do generálskej hodnosti chápem ako uznanie a vyjadrenie Vašej celkovej pripravenosti plniť náročné úlohy. Vy veľmi dobre viete, čo naše ozbrojené sily potrebujú, kde sú ich silné aj slabé stránky,“ povedala prezidentka.

Prínos armády počas pandémie Covid-19

Zdôraznila, že bude od nových generálov očakávať, že sa stanú platným členmi strategického velenia ozbrojených síl pri príprave návrhov a plánov, ale aj v tom, ako ďalej ozbrojené sily rozvíjať a zvyšovať ich pripravenosť. „Ako sa postarať o vojakov, ako ich motivovať, aj v čase obmedzených finančných, vecných a personálnych zdrojov,“ dodala.

Hlava štátu tiež dôveruje tomu, že generáli budú aj naďalej zodpovedne pristupovať k plneniu svojich povinností a obhajovať záujmy ozbrojených síl a zaželala im v tom veľa úspechov. Ocenila prínos armády pri pandémii koronavírusu a poďakovala sa jej.

„Tieto slová dnes môžem hovoriť aj preto, lebo nároky, ktoré sú na profesionálnych vojakov kladené, sú a musia byť vysoké. Tie odborné, aj tie ľudské. A to osobitne platí pre vás, ktorí sa dostávate na najvyššie pozície vo vojenskej štruktúre,“ dodala.

Novými generálmi sú Štefan Kovács, Tibor Králik a Ferdinand Muríň.

Viac k témam: Ozbrojené sily SR, prezident Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Nároky na vojakov musia byť vysoké, povedala Čaputová pri vymenovaní troch nových generálov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!