Návrh prezidentky k trinástym dôchodkom bol prijatý na ďalšie konanie

24. júna 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

24.6.2020 (Webnoviny.sk) – Ústavný súd Slovenskej republiky (ÚS SR) na stredajšom neverejnom zasadnutí pléna prijal návrh prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej týkajúci sa trinástych dôchodkov na ďalšie konanie. Informovala o tom hovorkyňa ÚS SR Martina Ferencová.

Ústavný súd na dnešnom neverejnom zasadnutí pléna ústavného súdu rozhodol, že návrh prezidentky SR prijíma na ďalšie konanie v celom rozsahu,“ uviedol predseda Ústavného súdu SR Ivan Fiačan.

V decembri minulého roku podala prezidentka Zuzana Čaputová na Ústavný súd SR aj podnet pre novelu zákona, ktorá zakazuje zverejňovanie prieskumov 50 dní pred voľbami. V podaní argumentovala okrem iného rozporom so slobodou prejavu, ochranou politickej súťaže a možným nenapraviteľným zásahom do demokratického charakteru štátu. Novela prešla najmä hlasmi poslancov koaličných strán Smer-SD a SNS, ako aj Kotlebovcov – Ľudovej strany Naše Slovensko. Jej prijatie kritizovala odborná verejnosť, médiá a opozícia, ale aj koaličný Most-Híd.

Viac k témam: dôchodky, trinásty dôchodok
Zdroj: Webnoviny.sk – Návrh prezidentky k trinástym dôchodkom bol prijatý na ďalšie konanie © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!