Nezabudnuteľného Jozefa Bednárika pripomína jedna z tabúľ náučného chodníka v Zelenči

6. júna 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

6.6.2020 (Webnoviny.sk) – To najlepšie z obce Zeleneč približujú informačné tabule náučného chodníka, ktorý pribudol v tejto dedine pri Trnave. Jeho súčasťou je aj tabuľa o zelenečskom ochotníckom divadle a nezabudnuteľnom režisérovi Jozefovi Bednárikovi.

Ďalšie tabule sú venované úspešným rodákom, flóre a faune, histórii a kultúrnym pamiatkam či organizáciám, ktoré v obci pôsobia.

„Divadelná“ tabuľa v jednej časti približuje zrod a pôsobenie ochotníckeho Z-divadla, ktoré pod vedením režiséra Jozefa Bednárika žalo úspechy nielen doma, ale aj v mnohých krajinách v zahraničí. Druhá polovica tejto tabule je venovaná len osobnosti Bednárika.

Najslávnejšieho rodáka Jozefa Bednárika si v Zelenči aj po jeho smrti v roku 2013 vážia a neustále pripomínajú. Pred tromi rokmi pri miestnej škole odhalili jeho bustu, v dedine organizujú muzikálové večery alebo divadelné výstavy.

Zhromažďovanie materiálov na jednotlivé tabule a ich príprava trvala podľa starostu Ľubomíra Jedličku asi rok. Náučný chodník v Zelenči je súčasťou siete pätnástich podobných chodníkov, ktoré v obciach pri Trnave pripravilo Združenie obcí mestskej oblasti Trnava s finančnou podporou Trnavského samosprávneho kraja.

Viac k témam: náučný chodník
Zdroj: Webnoviny.sk – Nezabudnuteľného Jozefa Bednárika pripomína jedna z tabúľ náučného chodníka v Zelenči © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!