Nezvestného starostu Soulu našli mŕtveho, bol podozrivý zo sexuálneho obťažovania

9. júla 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

9.7.2020 (Webnoviny.sk) – Nezvestného starostu Soulu našli po rozsiahlej pátracej operácii mŕtveho. Park Won-sun, ktorý mal na krku podozrenia zo sexuálneho obťažovania, sa ráno rozlúčil so svojou dcérou slovným odkazom podobným “poslednej vôli” a odišiel z domu.

Polícia našla jeho telo v blízkosti tradičnej reštaurácie na severe Soulu viac než sedem hodín po tom, čo odštartovala intenzívne pátranie.

Stovky pátračov

V rámci neho zmobilizovala okolo 600 policajtov a hasičov, drony a psov a prehľadávala kopce, kde naposledy zachytila signál jeho mobilného telefónu. Ten bol medzičasom vypnutý.

Starostovo zmiznutie nahlásila polícii práve jeho dcéra. Predstaviteľ miestneho magistrátu rovnako potvrdil, že Pak z neznámych dôvodov neprišiel vo štvrtok do práce a museli mu preto zrušiť celý program a všetky plánované stretnutia.

Dlhoročný aktivista

Park, právnik a dlhoročný občiansky aktivista, sa stal starostom hlavného mesta Južnej Kórey v roku 2011. V úrade bol už svoje tretie a zároveň posledné funkčné obdobie.

Ako člen liberálnej Demokratickej strany prezidenta Mun Če-ina bol považovaný za potenciálneho kandidáta liberálov do nadchádzajúcich prezidentských volieb v roku 2022.

Viac k témam: pátranie, sexuálne obťažovanie, starosta
Zdroj: Webnoviny.sk – Nezvestného starostu Soulu našli mŕtveho, bol podozrivý zo sexuálneho obťažovania © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!