Nie je žiadny dôvod začať uvažovať o brexite Veľkej Británie bez dohody, tvrdí minister Korčok

13. mája 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

13.5.2020 (Webnoviny.sk) – Nie je žiadny dôvod začať uvažovať o odchode Spojeného kráľovstva z Európskej únie (EÚ) bez dohody. Povedal to minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS) po telefonáte s hlavným vyjednávačom EÚ pre vzťahy so Spojeným kráľovstvom Michelom Barnierom.

Agentúru SITA o tom informoval tlačový odbor ministerstva zahraničných vecí (MZV). Podľa šéfa rezortu diplomacie je kľúčové, aby bola EÚ pri rokovaniach s Britániou jednotná.

Stále je čas na dobrú dohodu

„EÚ je v kľúčových momentoch jednotná, čo sa nám osvedčilo aj počas rokovaní o vystúpení. Stále je ale dosť času na dobrú dohodu. V tejto fáze nie je žiadny dôvod začať uvažovať o odchode Spojeného kráľovstva bez dohody,” uviedol šéf slovenskej diplomacie.

Vyjadrenie podpory Veľkej Británii

Korčok tiež informoval, že prioritami Slovenska v rokovaniach o budúcich vzťahoch sú najmä obchod s produktami v oblasti automobilového, elektronického, chemického priemyslu a poľnohospodárstva, ako aj letecká a cestná doprava.

„Nemenej dôležitými prioritami sú s ohľadom na početnú slovenskú komunitu otázky koordinácie sociálneho zabezpečenia a súdnej spolupráce v rodinných veciach,” uzavrel minister.

Korčok zároveň ocenil doterajšiu prácu Michela Barniera a vyjadril mu podporu Slovenskej republiky.

Viac k témam: Brexit, No deal brexit (Brexit bez dohody), obchodné rokovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Nie je žiadny dôvod začať uvažovať o brexite Veľkej Británie bez dohody, tvrdí minister Korčok © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!