Nišikoriho štart na US Open je ohrozený, opäť mal pozitívny test na koronavírus

22. augusta 2020 Tenis

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

22.8.2020 (Webnoviny.sk) – Niekdajšia štvorka mužského tenisového rebríčka Japonec Kei Nišikori mal opäť pozitívny test na koronavírus. Finalista US Open zo septembra 2014 sa práve kvôli výskytu koronavírusu v jeho tele musel odhlásiť z turnaja ATP v New Yorku a ak sa ochorenia nezbaví, príde aj o štart na grandslamovom turnaji US Open.

Minimálne príznaky choroby

Ten sa začne koncom augusta v areáli Flushing Meadows. “Mám len minimálne príznaky a zostávam v úplnej izolácii,” informoval prostredníctvom internetu 30-ročný japonský tenista, ktorému v rebríčku ATP aktuálne patrí 31. pozícia. V prípade štartu na US Open by mal figurovať medzi nasadenými hráčmi.

Nišikori tiež doplnil, že otestovať sa nechá opäť v druhej polovici nasledujúceho týždňa. “Keď budem mať ďalšie správy, podelím sa s vami,” napísal. Prvý pozitívny test mal Japonec v nedeľu 16. augusta. Kei Nišikori sa okrem spomenutého finále na US Open prebojoval na rovnakom podujatí dvakrát do semifinále, podarilo sa mu to v rokoch 2016 a 2018.

Clijstersová si doliečuje zranenie

Okrem Japonca je stále otázny štart na US Open aj v prípade štvornásobnej grandslamovej šampiónky Belgičanky Kim Clijstersovej. Tá sa pre svalové problémy v oblasti brucha odhlásila z turnaja WTA v NY, aby si pred US Open oddýchla a doliečila sa.

Tridsaťsedemročná niekdajšia svetová jednotka ovládla dvojhru žien na US Open v rokoch 2005, 2009 a 2010. Clijstersová sa v roku 2020 rozhodla pre návrat na súťažné dvorce po viacročnej pauze, nefiguruje teda v rebríčku WTA a organizátori US Open jej na štart vo dvojhre aj štvorhre udelili voľnú kartu.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, US Open
Zdroj: Webnoviny.sk – Nišikoriho štart na US Open je ohrozený, opäť mal pozitívny test na koronavírus © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!