Nitrianski colníci zaistili cigarety za vyše pol milióna eur, nákladiak zneužil meno známej spoločnosti

2. júna 2021 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

2.6.2021 (Webnoviny.sk) – Príslušníci Colného úradu (CÚ) Nitra počas cestnej kontroly v utorok, 1. júna v skorých ranných hodinách na rýchlostnej ceste R1 zaistili takmer 4,5 milióna kusov cigariet. K tovaru navyše neboli predložené žiadne doklady a chýbali aj úradné postupy, ktoré preprava takéhoto druhu tovaru zahŕňa.

Podarilo sa im tak zamedziť možnému úniku na spotrebnej dani vo výške približne 540-tisíc eur. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa CÚ Nitra Renáta Cebová.

Počas kontrolnej akcie colníci spozorovali nákladné vozidlo, ktoré vzbudilo podozrenie neštandardným označením žltej farby s nápisom známej prepravnej spoločnosti. Kontrolou dokladov zistili, že pravdepodobne nejde o prepravu pre „známu“ spoločnosť. Hliadka ozbrojených príslušníkov CÚ Nitra preto pristúpila k podrobnejšej fyzickej kontrole prepravovaného tovaru.

Pri kontrole ložnej plochy odhalili ukryté spotrebiteľské balenia cigariet označených ako „Marlboro GOLD“ bez kontrolnej známky v celkovom množstve takmer 4,5 milióna kusov. Hliadka colného úradu preto odovzdala prípad vyšetrovateľovi Kriminálneho úradu finančnej správy pre podozrenie z trestného činu.

Viac k témam: colníci, pašované cigarety
Zdroj: Webnoviny.sk – Nitrianski colníci zaistili cigarety za vyše pol milióna eur, nákladiak zneužil meno známej spoločnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!