Nové farbivo spoločnosti LANXESS zvyšuje bezpečnosť pod kapotou elektromobilov

2. júna 2021 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

2.6.2021 (Webnoviny.sk) –
Komponenty elektrických vozidiel a iných vysokonapäťových zariadení sú natreté výstražnou oranžovou farbou RAL 2003
Farba Macrolex Orange HT má vysokú odolnosť a je vhodná na farbenie celej škály plastov od obalov až po detské hračky

Nemecký výrobca špeciálnej chémie LANXESS vyvinul nové farbivo, ktoré je vhodné na trvalé farbenie polyamidov (PA) a iných plastov v oranžovom odtieni RAL 2003. Rozpustné organické farbivo Macrolex Orange HT je vysoko odolné voči teplu a poveternostným vplyvom.

Na rozdiel od väčšiny bežných farbív je Macrolex Orange HT ideálny nielen pre PA, ale aj pre iné bežné typy plastov, ako je polykarbonát (PC) alebo polyfenylsulfid (PPS). Práve tie bývajú pri aplikovaní farieb veľkou výzvou kvôli vysokým teplotám spracovania. Nové bezhalogénové farbivo ponúka trvalo vysokú kvalitu a veľmi presné zafarbenie (dE ≤ 0,7), čo je dôležité najmä pri oranžových odtieňoch. Farebný odtieň dE < 1 zvyčajne nie je ľudským okom rozpoznateľný. Okrem toho je nový oranžová farba od spoločnosti LANXESS vďaka svojej vysokej intenzite nákladovo efektívna.

“Naše nové produkty sme už podrobne testovali v reálnych podmienkach. V spolupráci s obchodnou jednotkou High Performance Materials spoločnosti LANXESS sme v Technickom centre pre plasty v Dormagene farbili zmesi farbou Macrolex Orange HT a testovali ich vhodnosť na spracovanie plastov,” poznamenáva Lars May, vedúci oddelenia aplikačných technológií pre plasty v obchodnej jednotke pre polymérne aditíva spoločnosti LANXESS.

Okrem farbenia vysokonapäťových súčiastok sa Macrolex Orange HT môže používať aj na farbenie iných vysokokvalitných plastových výrobkov, ako sú kryty na rôzne nástroje a iné elektronické zariadenia, ako aj technické plasty pre diely vozidiel a iné konštrukčné aplikácie.

Oranžová farba od LANXESS varuje pred možným nebezpečím

Niektoré časti elektromobilov sú vystavené vysokému napätiu, ktoré môže byť životu nebezpečné. Preto sú príslušné komponenty vo vnútri elektromotora sfarbené jasne oranžovou farbou, aby sa dali rýchlo a ľahko identifikovať. Nový výrobok Macrolex Orange HT tak pomáha znižovať riziko nehôd pri manipulácii s elektromotormi.

Využitie pri obaloch potravín alebo na farbenie detských hračiek

Rad farbív LANXESS Macrolex umožňuje širokú škálu potenciálnych aplikácií a ponúka vynikajúcu kompatibilitu s veľkým počtom typov polymérov a výrobných procesov. Spĺňa aj viaceré regulačné požiadavky na použitie pri obaloch na potraviny alebo detské hračky.

Sortiment farbív ponúkaných obchodnou jednotkou Polymer Additives zahŕňa približne 150 produktov. Okrem farbív Macrolex je k dispozícii aj celý rad pigmentov a pigmentových prípravkov na použitie v širokej škále náročných aplikácií. Podrobné informácie nájdete na webovej stránke https://rch.lanxess.com/colorant-additives-en.

Nemecký LANXESS patrí medzi svetovú špičku v špeciálnej chémii

Spoločnosť LANXESS je vedúcim chemickým koncernom, ktorý v roku 2020 dosiahol obrat 6,1 miliardy EUR a v súčasnosti zamestnáva približne 14 300 zamestnancov v 33 krajinách. Kľúčovým odvetvím podnikania spoločnosti LANXESS je vývoj, výroba a predaj chemických medziproduktov, aditív, špeciálnych chemikálií a plastov. LANXESS je členom popredných indexov trvalej udržateľnosti Dow Jones Sustainability Index (DJSI World a DJSI Europe) a FTSE4Good.

Viac informácií o firme sa nachádza na www.lanxess.com a sociálnych sieťach twitter.com/LANXESS, facebook.com/LANXESS, linkedin.com/company/lanxess a youtube.com/lanxess.

Informačný servis

Viac k témam: elektromobily, farbivo, LANXESS, Macrolex Orange HT, PR
Zdroj: Webnoviny.sk – Nové farbivo spoločnosti LANXESS zvyšuje bezpečnosť pod kapotou elektromobilov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!