Nový summit EÚ podľa Matoviča nie je potrebný a chce rokovať, kým sa nedosiahne dohoda o fonde obnovy

18. júla 2020 Ekonomika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

18.7.2020 (Webnoviny.sk) – Rokovania o fonde obnovy ekonomík Európskej únie po koronakríze sa podľa slovenského premiéra Igora Matoviča vyvíja dobre.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

“Čisto zo slovenského pohľadu sa to zatiaľ rysuje tak, že sme vyboxovali všetko, čo sme vyboxovať chceli. Takže, keby to takto dopadlo, môžeme si naozaj gratulovať, ale finálne rozhodnutie je ešte len pred nami,” povedal Matovič slovenským novinárom v sobotu počas druhého dňa summitu v Bruseli.

Ak sa lídri EÚ nedokážu dohodnúť na konečnej verzii fondu obnovy ešte v priebehu soboty, keď sa mal summit podľa pôvodného plánu skončiť, podľa predsedu slovenskej vlády by malo rokovanie pokračovať dovtedy, kým sa dohoda nedosiahne.

Pred záverom summitu Matovič nechcel komentovať priebeh vyjednávaní, v rámci ktorých takzvané šetrné krajiny odmietajú pôvodný návrh Európskej komisie. Slovenský premiér zatiaľ nechcel hodnotiť ani kompromisný návrh predsedu Európskej rady Charlesa Michela.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Brusel, Ekonomické dopady koronavírusu, premiér Slovenskej republiky, summit Európskej únie
Zdroj: Webnoviny.sk – Nový summit EÚ podľa Matoviča nie je potrebný a chce rokovať, kým sa nedosiahne dohoda o fonde obnovy © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!