Obranca Ivan Švarný chce pokračovať v hokejovej kariére, rád by sa vrátil do rodnej Nitry

26. mája 2020 Hokej

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

26.5.2020 (Webnoviny.sk) – Skúsený obranca Ivan Švarný bude mať už 36 rokov, ale v hokejovej kariére chce pokračovať aj v nasledujúcej sezóne po doznení koronavírusovej krízy. V tej uplynulej, ktorá sa z dôvodu reštrikčných opatrení v boji s ochorením COVID-19 nedohrala, absolvoval vo zvolenskom drese 55 zápasov s bilanciou 2 góly a 15 asistencií. Získal aj 14 plusových bodov.

Zvolenský kapitán možno opustí mesto pod Poľanou, rád by zamieril do rodnej Nitry. Zatiaľ naposledy za ňu nastúpil 8. marca 2007 vo štvrťfinále play-off práve so Zvolenom.

Kariéru chce ukončiť doma

“Rok predtým nám finále ukradla Žilina, keď nám cez play-off vyhodili trénera Stavjaňu. Bol som mladé ucho a obdivoval lídrov ako Ľubo Kolník, Vlk, Milo, Chrenko, Čacho, Petrina Vozdecký, Kováčikovci,” uviedol Ivan Švarný v rozhovore na webe periodika MY Nitrianske noviny.

“Som otvorený návratu do Nitry, s vedením hľadáme spoločnú cestu. Najradšej by som ukončil kariéru doma. Poviem to takto – do Zvolena to mám z domu sto kilometrov a na zimný štadión do Nitry šesť,” dodal na túto tému.

Švarný má na konte päť účastí na majstrovstvách sveta a dovedna 114 reprezentačných štartov. Vyše 300 zápasov odohral v drese Slovana Bratislava, KHL si zahral aj v chorvátskom tíme Medveščak Záhreb či bieloruskom Diname Minsk.

Očakáva menej legionárov

Skúsený bek má zaujímavý názor na to, ako bude vyzerať slovenská najvyššia súťaž v sezóne po koronavírusovej prestávke.

“Očakávam menej legionárov a viac Slovákov, napriek tomu si myslím, že bude ešte lepšia než v minulej sezóne,” skonštatoval na webe mynitra.sme.sk.

Švarný sa spolu so slovanistom Michalom Sersenom a Branislavom Rapáčom z HC Košice angažuje pre ostatných hokejistov v otázkach hráčskych zmlúv.

“Máme obehnuté viaceré kluby, na štvrtkovom stretnutí potvrdila pozitívny ohlas aj Nitra. Vyzerá to tak, že sa dohodneme na novej kolektívnej zmluve a hráči nebudú podpisovať neisté kontrakty,” uzavrel skúsený obranca.

Viac k témam: Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Obranca Ivan Švarný chce pokračovať v hokejovej kariére, rád by sa vrátil do rodnej Nitry © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!