Obvineným v kauze Dobytkár rozšírili obvinenia

26. mája 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

26.5.2020 (Webnoviny.sk) – Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry v rámci akcie „Dobytkár“ rozšíril obvinenie proti fyzickým osobám Ľ. P., Ľ. K., Ľ. K., M. K., V. M. a trom právnickým osobám za korupčnú trestnú činnosť v súbehu s legalizáciou príjmu z trestnej činnosti.

Ako ďalej na sociálnej sieti uvádza Policajný zbor SR, zadokumentované úplatky v tomto prípade predstavujú sumu 1 840 000 eur. „Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie vo veci v tejto chvíli nie je možné poskytnúť ďalšie informácie,“ dodala polícia.

NAKA v rámci akcie „Dobytkár“ opakovane počas marca a apríla vykonávala zaisťovacie úkony na celom území Slovenska. Dôvodom sú podozrenia z korupčnej trestnej činnosti a legalizácie príjmov z trestnej činnosti z prostredia Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA).

Začiatkom mája polícia informovala, že v tejto kauze eviduje spolu 19 obvinených fyzických osôb a päť obvinených právnických osôb. Všetky osoby sú obvinené z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti, pričom väzobne je stíhaných šesť osôb. Zadokumentovaná výška úplatkov má podľa polície približnú hodnotu 10 miliónov eur.

V rámci vyšetrovania tejto kauzy policajti obvinili napríklad bývalého šéfa PPA Juraja K. dibytkalebo finančníka Martina K.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: akcia “Dobytkár”
Zdroj: Webnoviny.sk – Obvineným v kauze Dobytkár rozšírili obvinenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!