Obžalovaný Kočner chce ísť na slobodu, požiadal o prepustenie z väzby

4. júna 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

4.6.2020 (Webnoviny.sk) – Obžalovaný podnikateľ Marian Kočner žiada v kauze televíznych zmeniek prepustenie z väzby. Informáciu Denníka N pre agentúru SITA potvrdila hovorkyňa Najvyššieho súdu SR Alexandra Važanová. „Najvyšší súd bude o predmetnej žiadosti rozhodovať v stredu 10. júna na neverejnom zasadnutí,“ povedala.

V kauze falšovania miliónových zmeniek senát Špecializovaného trestného súdu v Pezinku vo februári uznal Kočnera a exriaditeľa TV Markíza Pavla Ruska za vinných. Zároveň obom vymeral tresty vo výške 19 rokov väzenia. Kočner má tiež zaplatiť pokutu 10-tisíc eur.

Súd tak uznal argumenty obžaloby, že zmenky v hodnote 69 miliónov eur, ktorých vyplatenia sa v občianskoprávnom konaní na súde domáhal Kočner voči Pavlovi Ruskovi a spoločnosti Markíza Slovakia, nepochádzajú z roku 2000, ako tvrdili obžalovaní a boli teda sfalšované.

Dvojica sa proti verdiktu odvolala, vec teda prešla do pôsobnosti odvolacieho Najvyššieho súdu SR. Kočner, ktorý je stíhaný aj pre vraždu investigatívneho novinára Jána Kuciaka je vo väzbe práve vo veci televíznych zmeniek.

Viac k témam: Súd zmenky Markízy (M. Kočner P. Rusko), súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Obžalovaný Kočner chce ísť na slobodu, požiadal o prepustenie z väzby © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!