Od pondelka začne cudzinecká polícia rozširovať úradné hodiny, klienti majú využívať on-line objednávací systém

8. mája 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

8.5.2020 (Webnoviny.sk) – Z dôvodu zmierňovania opatrení v súvislosti s pandémiou koronavírusu budú na oddeleniach cudzineckej polície od pondelka 11. mája rozšírené úradné hodiny. Stránky budú vybavovať v pondelok a v piatok od 08:00 do 14:00 a v stredu do 17:00. Opatrenia týkajúce sa ochrany zdravia pred šírením ochorenia Covid-19 – ochrana tváre, rúško, selekcia a kontrola osôb prichádzajúcich na stránkové pracovisko, ostávajú naďalej v platnosti.

Neobnovia všetky služby

Ako informovala policajná hovorkyňa Denisa Bárdyová, na stránkových pracoviskách jednotlivých oddelení cudzineckej polície budú iba prijímať žiadosti o obnovenie prechodného pobytu, o udelenie trvalého pobytu na neobmedzený čas a o udelenie dlhodobého pobytu.

Vybaviť sa bude dať aj registrácia pobytu občanov európskeho hospodárskeho priestoru a ich rodinných príslušníkov, vydanie a aktivácia autentifikátora, úkony spojené s vydávaním dokladu o pobyte a úkony spojené so zmenou zamestnávateľa počas platného pobytu cudzincov.

„Iné žiadosti bude možné prijať len z dôvodu hodných osobitného zreteľa na základe rozhodnutia riaditeľa príslušného riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície alebo úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia PZ,” uviedla Bárdyová.

On-line objednávací systém

V nedeľu 10. mája o 20:00 bude pre cudzincov opätovne spustený objednávací systém na webovej stránke ministerstva vnútra: TU.

Polícia verejnosť žiada, aby v maximálnej možnej miere využívali on-line objednávací systém na rezervovanie termínu na vybavenie všetkých možných životných situácií v rámci vyššie uvedeného rozsahu.

Viac k téme Ekonomické dopady koronavírusu

Na stránkových pracoviskách budú prioritne vybavovaní cudzinci na základe on-line rezervácií. Ak na niektorú z vyššie uvedených životných situácií nie je možné využiť objednávací systém, klienti budú vybavovaní na základe poradových lístkov vytlačených z vyvolávacieho systému.

„Prosíme verejnosť, aby mala strpenie s prácou policajtov na oddeleniach cudzineckej polície PZ, vynakladáme maximálne úsilie na zabezpečenie všetkých úloh v rámci našej činnosti,” dodala Bárdyová.

Viac k témam: COVID-19, cudzinecká polícia, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Od pondelka začne cudzinecká polícia rozširovať úradné hodiny, klienti majú využívať on-line objednávací systém © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!