Odvolací súd rozhodol o zastavení trestného stíhania voči exporadcovi prezidenta Trumpa

24. júna 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

24.6.2020 (Webnoviny.sk) – Americký federálny odvolací súd v stredu rozhodol, aby sudca Emmet Sullivan zastavil trestné stíhanie voči bývalému poradcovi prezidenta Donalda Trumpa pre národnú bezpečnosť Michaelovi Flynnovi.

Napriek tomu, že Flynn sa dva razy priznal, že klamal FBI o jeho rozhovore s niekdajším ruským veľvyslancom v USA Sergejom Kisljakom v súvislosti s americkými prezidentskými voľbami, ministerstvo spravodlivosti minulý mesiac stiahlo obvinenia voči Flynnovi. Sullivan už požiadal o preskúmanie rozhodnutia.

Ak rozsudok nenapadnú ďalším odvolaním, Flynna, ktorý neskôr vyhlásil, že je nevinný a požiadal o odvolanie svojho priznania, oslobodia. O očistenie bývalého poradcu a stiahnutie obvinení voči nemu žiadal aj Trump.

Odvolací súd v stredu rozhodol, že Sullivan v tejto kauze nemal dostatok dôvodov na spochybnenie rozhodnutia ministerstva spravodlivosti.

Viac k témam: kauza, veľvyslanec
Zdroj: Webnoviny.sk – Odvolací súd rozhodol o zastavení trestného stíhania voči exporadcovi prezidenta Trumpa © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!