OĽaNO robí podľa Fica zlodejstvá. Nie je možné, aby na seba človek nabral zmluvy za státisíce eur

18. augusta 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

18.8.2020 (Webnoviny.sk) – Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) robí „zlodejstvá” cez právne služby. Na utorňajšej tlačovej konferencii to povedal predseda opozičnej strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico. Upozornil na bratislavského advokáta Michala Miškoviča, s ktorým štát podpísal zmluvy na 850-tisíc eur.

Návrh na odvolanie ministra Hegera

Fico poukázal na to, že je to právnik blízky ľuďom z OĽaNO, predovšetkým ministrovi financií Eduardovi Hegerovi. Ministra chce preto na septembrovej parlamentnej schôdzi odvolávať z funkcie. V súvislosti s právnikom Miškovičom taktiež očakáva reakciu tretieho sektora.

„Nie je možné, aby na seba človek nabral zmluvy za státisíce eur. Na každej súťaži sa zúčastnili tie isté tri firmy a vždy zvíťazil pán Miškovič, blízky priateľ pána Hegera. Je nepredstaviteľné, aby sa robili takéto zlodejstvá cez poskytovanie právnych služieb. Musí preto prísť návrh na odvolanie ministra Hegera z funkcie, lebo je to bohapusté vyťahovanie peňazí zo štátneho rozpočtu. Je to čistý biznis hnutia OĽaNO,” uviedol Fico.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Výzva tretiemu sektoru

V tejto súvislosti vyzval ku konaniu tretí sektor, predovšetkým Nadáciu Zastavme korupciu a mimovládnu organizáciu Transparency International Slovensko (TIS).

„Tieto organizácie sú ticho, lebo ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí) im sľúbila milión eur, čo je päťnásobne viac v porovnaní s minulým rokom. Vyzývam preto tretí sektor, nebuďte ticho, lebo to, čo robí pani Remišová voči vám, je politická korupcia,” vyhlásil predseda Smeru-SD. Ak budú pri tejto kauze mlčať, nikdy viac tieto inštitúcie nebude možné podľa jeho slov brať vážne.

Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) v reakcii na to na tlačovej konferencii 17. augusta priblížil, že za vlády Petra Pellegriniho (vznikajúca strana Hlas – sociálna demokracia) využívali ministerstvá niekoľkonásobne predražené služby.

Podľa premiéra platilo ministerstvo životného prostredia za právne poradenstvo 582 eur za hodinu. Okrem právnych služieb štát podľa Matoviča prepláca aj súkromné strážne služby a služby v oblasti poistenia majetku. Všetkých ministrov preto požiadal, aby do dvoch týždňov preverili všetky zmluvy týkajúce sa právneho poradenstva na jednotlivých rezortoch.

Viac k témam: minister financií SR, predseda strany Smer-SD, premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – OĽaNO robí podľa Fica zlodejstvá. Nie je možné, aby na seba človek nabral zmluvy za státisíce eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!