Opatrenia proti Covid-19 sa v Británii zaviedli neskoro a stáli mnoho životov, kritizuje vedec vládu

8. júna 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

8.6.2020 (Webnoviny.sk) – Vedec, ktorý radí britskej vláde v otázkach koronakrízy, by si podľa vlastných slov prial, aby Británia zaviedla obmedzenia skôr, pretože ich odklad “stál veľa životov”. Profesor John Edmunds však uviedol, že dáta dostupné v marci boli “skutočne dosť slabé”, a preto bolo v tom čase “veľmi ťažké stlačiť spúšť” a rozhodnúť o obmedzeniach.

“Prial by som si, aby sme obmedzenia zaviedli skôr. Myslím, že to, bohužiaľ, stálo veľa ľudských životov,” pripustil Edmunds.

Viac o téme: Koronavírus vo Veľkej Británii

Britský minister zdravotníctva Matt Hancock je však naďalej presvedčený, že vláda prijala “správne rozhodnutia v správnom čase”. Podľa jeho slov bolo v rámci vedeckej poradnej skupiny, ktorá mala viac než sto členov vrátane Edmundsa, “široké spektrum odborných názorov”. “Riadili sme sa vedou,” povedal Hancock a uistil, že to bol “správny postup”.

Nové vyjadrenia prišli v čase, keď má premiér Boris Johnson oznámiť ďalšie uvoľňovanie zavedených opatrení, ktoré by malo začať platiť od 15. júna. Premiér by mal o ňom svoj kabinet informovať v utorok.

Johnson oznámil zavedenie obmedzení 23. marca, pričom ďalšie reštrikcie pribudli v apríli. Podľa kritikov to už však bolo príliš neskoro.

Viac o téme: Koronavírus

Viac k témam: britský premiér, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 vo Veľkej Británii
Zdroj: Webnoviny.sk – Opatrenia proti Covid-19 sa v Británii zaviedli neskoro a stáli mnoho životov, kritizuje vedec vládu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!