Opitý Rumun jazdil aj napriek predošlému zákazu, hrozia mu dva roky vo väzení

14. júna 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

14.6.2020 (Webnoviny.sk) – Až dvojročný trest odňatia slobody hrozí 37-ročnému občanovi Rumunska žijúcemu v okrese Trenčín, ktorého policajti pristihli opitého za volantom v obci Drietoma. Šoféroval napriek tomu, že od februára mu plynul ročný zákaz viesť motorové vozidlá akéhokoľvek druhu. O prípade informovala krajská polícia na sociálnej sieti.

“Na vyzvanie policajta sa vodič spočiatku odmietal podrobiť dychovej skúške, urobil tak až po opakovanom poučení na Okresnom dopravnom inšpektoráte v Trenčíne. Dychová skúška u vodiča bola pozitívna. Vodič nafúkal 1,32 mg/l, čo predstavuje 2,75 promile alkoholu. Opakovaná dychová skúška ukázala o niečo nižšiu hodnotu, a to 1,29 mg/l, čo predstavuje 2,69 promile alkoholu,” uviedla polícia.

Policajti navyše zistili, že vodič má trestným rozkazom Okresného súdu v Trenčíne od februára 2020 uložený trest odňatia slobody na tri mesiace s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu v trvaní jedného roka a zákaz riadiť motorové vozidlá akéhokoľvek druhu na jeden rok.

“Vodič už čelí obvineniu z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky v súbehu s prečinom marenia výkonu úradného rozhodnutia. O jeho treste rozhodoval súd, pričom za uvedené trestné činy je trestná sadzba v zmysle zákona trest odňatia slobody až na dva roky,” dodala polícia.

Viac k témam: okresný súd Trenčín, opitý vodič
Zdroj: Webnoviny.sk – Opitý Rumun jazdil aj napriek predošlému zákazu, hrozia mu dva roky vo väzení © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!