Organizácia írskych zamestnávateľov žiada aspoň štvornásobné zväčšenie vládneho pomocného fondu

24. júna 2020 Ekonomika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

24.6.2020 (Webnoviny.sk) – Írsky vládny fond zameraný na pomoc malým a stredným firmám pri opätovnom otvorení po pandémii ochorenia Covid-19 by sa mal podľa organizácie írskych zamestnávateľov Ibec prinajmenšom štvornásobne zväčšiť.

Viac o téme: Koronavírus

Ibec chce, aby sa financie fondu grantov na opätovné naštartovanie zvýšili zo sumy 250 mil. eur na viac ako 1 mld. eur. Organizácia uviedla, že viac ako 100-tis. malých a stredných firiem patrí k najviac postihnutým reštriktívnymi opatreniami, pričom zamestnávajú viac ako pol milióna ľudí. Informuje o tom portál rte.ie.

“Bez dramatickej intervencie v roku 2020 zanikne výrazný počet firiem,” uviedol hlavný ekonóm zamestnávateľskej organizácie Ibec Gerard Brady. “Náš výskum naznačuje, že pre sedem z desiatich firiem minimálne obdobie, počas ktorého očakávajú návrat k normálnemu dopytu, je dlhšie ako obdobie, na ktoré majú hotovostné finančné rezervy,” dodal Brady.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, grant, Koronavírus, pomoc, zamestnávateľ
Zdroj: Webnoviny.sk – Organizácia írskych zamestnávateľov žiada aspoň štvornásobné zväčšenie vládneho pomocného fondu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!