Osobné údaje užívateľov nahrávajúcich nelegálne filmy nemusia byť odtajnené, rozhodol Súdny dvor EÚ

9. júla 2020 Informatika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

9.7.2020 (Webnoviny.sk) – Súdny dvor Európskej únie (ECJ) vo štvrtok rozhodol, že online platformy nemusia v prípadoch používateľov, ktorí na ne nelegálne nahrávajú filmy a iný obsah chránený autorskými právami, odhaľovať všetky ich osobné údaje, ako napríklad e-mailové adresy, telefónne čísla či IP adresy.

Prípad vychádza zo súdnej žiadosti nemeckého filmového distribútora Constantin Film Verleih, ktorý chcel, aby YouTube odhalil detaily o používateľoch, ktorí na platformu nahrali filmy Parker (2013) a Scary Movie 5 (2013).

YouTube a jeho materská spoločnosť Google odmietli poskytnúť ich e-mailové a IP adresy aj telefónne čísla. Nemecký spolkový súdny dvor prípad posunul ECJ. Ten napokon rozhodol, že na základe európskej smernice o vymáhaní práv duševného vlastníctva musia prevádzkovatelia platforiem v prípadoch používateľov, ktorí na ne nelegálne nahrávajú obsah, poskytovať iba poštovú adresu.

Viac k témam: filmy, nelegálne šírenie obsahu
Zdroj: Webnoviny.sk – Osobné údaje užívateľov nahrávajúcich nelegálne filmy nemusia byť odtajnené, rozhodol Súdny dvor EÚ © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!