Ozbrojeného lupiča zo Štrbského plesa má v rukách polícia, odsedieť si môže až 12 rokov

27. augusta 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

27.8.2020 (Webnoviny.sk) –
V nedeľu 23. augusta podvečer sa pri jednom z reštauračných zariadení na Štrbskom Plese lúpilo. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade v prípade začal trestné stíhanie vo veci zločinu lúpeže. Agentúru SITA o tom informovala Prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.
„Tohto trestného činu sa mal dopustiť 29-ročný muž z okresu Vranov nad Topľou. Prišiel k služobnému vchodu reštaurácie a od tam stojacich zamestnancov pýtal peniaze. Keďže na jeho výzvu nereagovali, muž z bundy vybral strelnú zbraň a pod hrozbou vzal zo zaparkovaného vozidla mobilný telefón, jednému zamestnancovi vzal retiazku a druhému hodinky. Muž potom vošiel do budovy, v kuchyni zo zbrane dvakrát vystrelil do stropu a z reštaurácie zo zásuvky pod pokladňou vzal finančnú hotovosť viac ako tisíc eur i knihu objednávok. Z budovy odišiel smerom k jazeru,“ priblížila Ligdayová s tým, že polícia po páchateľovi intenzívne pátrala.

Muž podozrivý zo spáchania uvedeného trestného činu bol na základe pátrania prešovskými, popradskými a krajskými policajtmi v utorok zadržaný v okrese Vranov nad Topľou.
Na základe dôkazov proti nemu včera popradský okresný vyšetrovateľ vzniesol obvinenie pre uvedený skutok a spracoval podnet na podanie návrhu na väzobné stíhanie obvineného. Ak sa obvinenému mužovi vina preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov.

Viac k témam: ozbrojená lúpež, Štrbské pleso
Zdroj: Webnoviny.sk – Ozbrojeného lupiča zo Štrbského plesa má v rukách polícia, odsedieť si môže až 12 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!