Ozbrojený muž zadržal autobus a pasažierov drží ako rukojemníkov, z miesta bolo počuť streľbu

21. júla 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

21.7.2020 (Webnoviny.sk) – Ozbrojený muž na severozápade Ukrajiny zadržal autobus s asi dvadsať ľuďmi, ktorých drží ako rukojemníkov. Informuje o tom miestna polícia, ktorá v súvislosti s incidentom uzavrela centrum mesta Luck. Útočník je ozbrojený a má aj výbušniny, uviedla polícia prostredníctvom sociálnej siete Facebook.

Muž zavolal o 9:25 miestneho času sám na políciu a predstavil sa ako Maksim Plochoj. Policajti sa snažia nadviazať kontakt s mužom, ktorý prostredníctvom sociálnych sietí údajne vyjadril frustráciu nad “ukrajinským systémom”. Online je tiež k dispozícii kniha autora s rovnakým menom, ktorá popisuje jeho skúsenosti z väzenia.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na Facebooku informoval, že situáciu osobne sleduje. “Bolo počuť streľbu, autobus je zničený,” napísal Zelenskyj s tým, že podnikajú kroky, aby situáciu vyriešili bez obetí. Na miesto vyrazil minister vnútra Arsen Avakov.

Viac k témam: Arsen Avakov, autobus, ozbrojený muž, rukojemníci
Zdroj: Webnoviny.sk – Ozbrojený muž zadržal autobus a pasažierov drží ako rukojemníkov, z miesta bolo počuť streľbu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!