Pellegrini je dieťa Smeru a Za ľudí s jeho stranou spolupracovať nebude, Sulík túto možnosť nevylúčil

10. júna 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

10.6.2020 (Webnoviny.sk) – Vládna strana Za ľudí určite nebude spolupracovať s novou stranou podpredsedu parlamentu Petra Pellegriniho (Smer-SD), ktorej vznik v stredu bývalý premiér avizoval.

Po stredajšom rokovaní vlády to povedala podpredsedníčka strany Za ľudí a vicepremiéra pre investície a informatizáciu Veronika Remišová. Šéf ďalšej koaličnej strany Sloboda a Solidarita (SaS) a minister hospodárstva Richard Sulík spoluprácu s Pellegriniho stranou nevylúčil.

„Peter Pellegrini je dieťa Smeru-SD. Bol zrodený v Smere, vyrástol v Smere a učil sa v strane politickým manierom. To, že krajšie hovorí, ešte neznamená, že robí krajšiu politiku. Bol totiž pri všetkých problémových okamihoch v Smere, pri všetkých pochybných tendroch či kauzách a počas celého tohto obdobia sa zastával strany a jej predsedu Roberta Fica,“ uviedla Remišová.

Hovoriť o tom, že Pellegrini prechádza politickou očistou a zakladá niečo nové, je podľa jej slov úplne absurdné. „To, že sa v Smere nevedel presadiť, ilustruje nielen pomery v strane, ale aj samotné kariérne ambície Petra Pellegriniho,“ dodala vicepremiérka.

Predsedu SaS Richarda Sulíka neprekvapilo, že Pellegrini v Smere-SD končí. Skôr ho prekvapilo, že do tejto strany vôbec vstúpil. Zopakoval, že strana SaS vylúčila spoluprácu so Smerom-SD, Slovenskou národnou stranou (SNS) a Kotlebovcami – Ľudovou stranou Naše Slovensko (ĽSNS). „Nevidíme dôvod nateraz tento postoj akokoľvek meniť,“ ozrejmil šéf liberálov. S Pellegriniho stranou tak prípadnú spoluprácu nevylúčil.

Viac k témam: predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS)
Zdroj: Webnoviny.sk – Pellegrini je dieťa Smeru a Za ľudí s jeho stranou spolupracovať nebude, Sulík túto možnosť nevylúčil © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!