Pellegrini tento mesiac rozhodne o svojej politickej budúcnosti, s Ficom má čoraz väčšie názorové rozdiely

3. júna 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

3.6.2020 (Webnoviny.sk) – Peter Pellegrini potvrdil, že najneskôr tento mesiac rozhodne o svojej ďalšej politickej budúcnosti. Na stredajšej tlačovej konferencii v budove NR SR zároveň nevylúčil ani odchod zo Smeru-SD.

„Každou hodinou sa mi zdá, že medzi mnou a predsedom strany Robertom Ficom sú čoraz väčšie názorové rozdiely a naše svety, vrátane vnímania budúcnosti, sa medzi nami vzďaľujú míľovými krokmi. Je fér, aby sa to ďalej nepredlžovalo. Môj odchod zo strany je preto jednou z možných alternatív,“ ozrejmil podpredseda Národnej rady SR a opozičnej strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD).

Podpredseda parlamentu sa taktiež vyjadril k novele zákona o prokuratúre. Poslanci Smeru-SD sa podľa jeho slov budú vo výraznej miere zapájať do riadnej diskusie v pléne k tejto novele, ktorú označil za „Lex Lipšic“.

„Je to snaha o spolitizovanie prokuratúry, čo je veľmi nebezpečné, obzvlášť pri povahových črtách predsedu vlády a niektorých ministrov. Poslanci našej strany preto k nemu prednesú svoje patričné výhrady,“ uviedol Pellegrini. Za správne zmeny považuje verejný híring kandidátov a rozšírenie možností pe tých, ktorí môžu kandidátov na generálneho prokurátora navrhovať.

Fotogaléria: Peter Pellegrini

Viac k témam: podpredseda strany Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Pellegrini tento mesiac rozhodne o svojej politickej budúcnosti, s Ficom má čoraz väčšie názorové rozdiely © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!