Pellegrini „uchmatne“ Smeru-SD viaceré mená. Spomínajú sa Raši, Saková a ďalší

10. júna 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

10.6.2020 (Webnoviny.sk) – Parlamentný poslanecký klub strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) by sa mal zúžiť po tom, čo podpredseda strany Peter Pellegrini oznámil odchod z vedenia Smeru-SD a zámer založiť nový politický subjekt. Klub Smeru-SD má momentálne 37 členov. Pred časom z neho odišiel poslanec Ján Podmanický.

„Neviem povedať, to sa bude ešte kreovať. V najbližšom čase sa dozviete, aká skupina poslancov odchádza s pánom Pellegrinim,“ povedal poslanec Smeru-SD Peter Kmec, ktorý patrí k prívržencom Pellegriniho. Podľa Kmeca bude snaha o civilizovaný rozchod. „Taký mierový rozvod,“ podotkol.

Do okruhu ľudí okolo Pellegriniho by mali patriť podpredsedovia Smeru-SD Richard Raši a Peter Žiga. Ďalej by to mali byť poslanci Denisa Saková, Ľubica LaššákováMatúš Šutaj Eštok, Ján Ferenčák a Peter Kmec. Podľa informácií agentúry SITA sa rozhodujú aj ďalší poslanci, napríklad Erik Tomáš.

Podľa Kmeca nová strana, ktorú chce založiť Pellegrini, bude orientovaná sociálnodemokraticky. „Bude pokračovať v tých hodnotách, ktoré zastaval Smer-SD doteraz. Ochrana starších, chudobnejších, slabších, rodiny s deťmi,“ vymenoval Kmec. Na otázku agentúry SITA, či bude prístup nového subjektu ku kultúrno-etickým témam liberálnejší alebo konzervatívnejší, Kmec odpovedal, že tieto témy sa nebudú ideologizovať.

Viac k témam: podpredseda strany Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Pellegrini „uchmatne“ Smeru-SD viaceré mená. Spomínajú sa Raši, Saková a ďalší © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!