Pellegrini získava čoraz väčšiu popularitu, banskobystrickí smeráci ho chcú na čele strany namiesto Fica

21. mája 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

21.5.2020 (Webnoviny.sk) – Poslanecký klub strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) v zastupiteľstve Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) vyjadruje plnú podporu kandidatúre Petra Pellegriniho na post predsedu politickej strany Smer-SD.

Prirodzený líder sociálnej demokracie

Ako vo štvrtok poslanci za túto stranu uviedli vo svojom vyhlásení počas rokovania BBSK v Banskej Bystrici, politickú budúcnosť si jednoznačne spájajú s osobou a štýlom politiky Pellegriniho, ktorý sa podľa nich stal prirodzeným lídrom sociálnej demokracie na Slovensku.

„K Petrovi Pellegrinimu sa viaže vysoká dôvera ľudí aj mimo členskej základne strany, ktorú získal v pozícii predsedu vlády a volebného lídra strany, čo osvedčil aj pri razantnom riešení koronavírusovej krízy,“ konštatujú poslanci.

Slovensko potrebuje silnú ľavicovú stranu

Smer-SD má za sebou bohatú 20-ročnú históriu realizácie sociálnodemokratickej politiky. „Sme presvedčení, že môžeme nadviazať na všetko dobré, čo sa nám za tie roky podarilo urobiť pre ľudí, ale na druhej strane sa aj zbaviť nepríjemnej záťaže minulosti spojenej s rôznymi kauzami politického či ekonomického charakteru, ktoré reprezentujú konkrétni jednotlivci,“ objasňujú regionálni členovia strany, ktorí žiadajú jej vedenie, aby po odznení pandémie bezodkladne zvolalo pracovný snem strany.

Na sneme požadujú od delegátov zhodnotenie výsledkov tohtoročných parlamentných volieb, načrtnutie vízie fungovania strany na parlamentnej úrovni a v regiónoch na ďalšie volebné obdobie a zvolenie nového vedenia strany.

„Slovensko totiž potrebuje silnú a modernú ľavicovú politickú stranu, ktorá bude nekompromisne obhajovať oprávnené záujmy pracujúcich ľudí, vrátane najzraniteľnejších sociálnych skupín obyvateľov Slovenska,“ uzatvárajú poslanci za stranu Smer-SD.

Viac k témam: podpredseda strany Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Pellegrini získava čoraz väčšiu popularitu, banskobystrickí smeráci ho chcú na čele strany namiesto Fica © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!