Pellegriniho strana Hlas-SD sa chce čoskoro zaregistrovať, ľudia im posielajú podpisy aj poštou

30. júla 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

30.7.2020 (Webnoviny.sk) – Vznikajúca strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) expremiéra Petra Pellegriniho chce byť zaregistrovaná v polovici augusta. V danom termíne by mala taktiež oznámiť celkový počet vyzbieraných podpisov potrebných na registráciu na ministerstve vnútra.

Agentúre SITA to potvrdil člen vznikajúcej strany a nezaradený poslanec Národnej rady SR (NR SR) Richard Raši. Zároveň nevylúčil, že sa v strane po ustanovujúcom sneme plánujú zaoberať otázkou zriadenia okresných predsedníctiev.

Majú ambíciu vytvoriť aj okresných predsedov

„Po celom Slovensku je obrovský záujem o podporu strany Hlas-SD. Podpisové hárky zbierame nielen my v teréne počas ,pelletónov´, ale ľudia nám ich spontánne posielajú aj do p.o.boxu. Na zber podpisov sme si dali približne mesiac a verím, že čo sa týka prvotnej podpory, budeme jednou z najúspešnejších strán v histórii Slovenska. Presné číslo zverejníme približne v polovici augusta, keď požiadame o registráciu,“ priblížil Raši.

Nezaradený poslanec ďalej ozrejmil, že v strane zatiaľ majú krajských koordinátorov, ktorí majú na starosti zber podpisov. Po ustanovujúcom sneme strany sa podľa neho zmenia na krajských predsedov. „Podľa počtu členov strany sa následne rozhodneme či a v ktorých regiónoch budeme mať aj svojich okresných predsedov,“ doplnil Raši.

Ambíciu vytvoriť predsedníctva strany Hlas – sociálna demokracia v jednotlivých okresoch agentúre SITA potvrdila aj hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková. „Strana musí najskôr vzniknúť a až potom budeme riešiť všetky ďalšie štruktúry,“ dodala.

Strana bude bez sponzorov

Pellegrini na tlačovej konferencii 17. júna vyhlásil, že k jeho novovznikajúcemu subjektu sa pridávajú poslanci parlamentu Richard Raši, Peter Žiga, Denisa Saková, Erik Tomáš, Ľubica Laššáková, Ján Ferenčák, Matúš Šutaj Eštok, Peter Kmec, Róbert Puci a Ján Blcháč. Zároveň uviedol, že jeho nová politická strana bude bez sponzorov v pozadí a bude silno antifašistická.

K strane sa podľa jeho slov majú pridať aj ďalší poslanci NR SR, preto sa budú na septembrovej parlamentnej schôdzi uchádzať o vznik samostatného poslaneckého klubu a o predsednícke posty v niektorých výboroch parlamentu.

V týchto dňoch cestujú členovia vznikajúcej strany Hlas-SD po celom Slovensku a v rámci akcie „Pelletón“ zbierajú podpisy potrebné na registráciu strany.

Viac k témam: podpredseda Národnej rady SR (NR SR)
Zdroj: Webnoviny.sk – Pellegriniho strana Hlas-SD sa chce čoskoro zaregistrovať, ľudia im posielajú podpisy aj poštou © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!