Piati hráči Crvenej zvezdy Belehrad ochoreli na COVID-19, nakazený je už aj šéf klubu

26. júna 2020 Futbal

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

26.6.2020 (Webnoviny.sk) – Po piatich hráčoch srbského futbalového klubu Crvena zvezda Belehrad potvrdili ochorenie COVID-19 už aj u generálneho riaditeľa organizácie Zvezdana Terziča.

Už istý srbský šampión v pondelok informoval, že testy preukázali koronavírus u Marka Gobeljiča, Njegoša Petroviča, Dušana Jovančiča, Marka Konatara a Branka Jovičiča. Šéf klubu v piatok tiež potvrdil, že mu diagnostikovali ochorenie COVID-19.

Návrat fanúšikov na štadióny

“V sobotu pred oslavou titulu som sa nechal testovať a výsledok bol negatívny. Počas ostatných dvoch dní som však mal horúčku, tak som sa vo štvrtok nechal opäť otestovať a som pozitívny,” uviedol Terzič prostredníctvom tlačovej správy.

Crvena zvezda v sobotu oslavovala zisk domáceho titulu, ktorý spečatila už skôr.

Srbi počas uvoľňovania opatrení určených na zabránenie šírenia nákazy povolili fanúšikom vo veľkom návrat na štadióny, za čo zožali veľkú vlnu kritiky.

Na pohárovom súboji Crvenej zvezdy proti Partizanu Belehrad sa na štadión dostalo až 20-tisíc fanúšikov.

Takmer sto nakazených denne

Priaznivci na tribúnach nedodržiavajú predpisy o sociálnom odstupe a ochranné masky nosia len niektorí. V krajine pritom denne pribúda takmer sto nových prípadov nákazy koronavírusom.

V súvislosti s Balkánom v ostatných dňoch rezonuje aj konanie seriálu tenisových exhibíciách Adria Cup, ktoré po zastávkach v srbskom Belehrade a chorvátskom Zadare museli zrušiť.

Podujatie v Chorvátsku totiž nedohrali po tom, ako sa medzi hráčmi objavil koronavírus a okrem iného ho potvrdili už aj u mužskej svetovej jednotky Novaka Djokoviča či jeho trénera Gorana Ivaniševiča.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Piati hráči Crvenej zvezdy Belehrad ochoreli na COVID-19, nakazený je už aj šéf klubu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!