Pirlo viedol Juventus Turín iba jednu sezónu, nahradiť by ho mohol navrátilec Allegri

28. mája 2021 Futbal

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

28.5.2021 (Webnoviny.sk) – Iba jeden rok trvala misia Andreu Pirla na poste hlavného trénera talianskeho futbalového klubu Juventus Turín. Štyridsaťdvaročného niekdajšieho reprezentanta Talianska vedenie klubu odvolalo z funkcie po sezóne 2020/2021, v ktorej “stará dáma” skončila v tabuľke Serie A štvrtá a nenadviazala na deväť majstrovských titulov z predchádzajúcich deviatich súťažných ročníkov.

V tlačovom vyhlásení nie je presne uvedené, na koho popud sa skončila spolupráca. V Taliansku však koluje správa o tom, že Pirlo dostal “padáka”.

Bez predošlých skúseností

Andrea Pirlo sa stal koučom Juve v lete 2020 bez predchádzajúcej trénerskej skúsenosti, na tomto poste nahradil odvolaného Maurizia Sarriho. Kto teraz nahradí Pirla, zatiaľ nie je oficiálne známe, no šušká sa o návrate Massimiliana Allegriho.

Ten viedol Juventus v rokoch 2014-2019 a pod ním klub končil ročník vždy ako národný šampión. Allegri už údajne podpísal zmluvu na nasledujúce tri sezóny.

“Pred niekoľkými mesiacmi sa začalo dobrodružstvo ikony svetového futbalu Andreu Pirla ako trénera. Prijal túto úlohu, čo si vyžadovalo veľkú odvahu a uvedomenie si vlastných schopností. A urobil prvé kroky na začiatku nepochybne brilantnej trénerskej kariéry,” uvádza sa vo vyhlásení Juventusu.

Rátajú sa len víťazstvá

Pod vedením Pirla ovládol Juventus domácu pohárovú súťaž aj národný Superpohár, no zlyhal v Serie A a v Lige majstrov vypadol už v osemfinále s FC Porto.

“Vo futbale sa rátajú víťazstvá a za pár mesiacov ich náš klub pod vedením Pirla dosiahol niekoľko. Dosiahol tiež niekoľko pozoruhodných triumfov na prestížnych štadiónoch – San Sire či Camp Nou,” dodal klub v správe.

Viac k témam: tréner
Zdroj: Webnoviny.sk – Pirlo viedol Juventus Turín iba jednu sezónu, nahradiť by ho mohol navrátilec Allegri © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!