Počet chorých na Covid-19 v USA stúpa, ale miera nezamestnanosti klesla už druhý mesiac po sebe

2. júla 2020 Ekonomika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

2.7.2020 (Webnoviny.sk) – Americkí zamestnávatelia v júni zvýšili počet svojich zamestnancov o 4,8 milióna a miera nezamestnanosti v krajine klesla na 11,1 percenta.

Situácia na trhu práce v USA sa už druhý mesiac v rade zlepšila. Krajina tak opätovne otvorila tretinu z 22 miliónov pracovných pozícií, ktoré boli zrušené pre recesiu vyvolanú pandémiou.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Ekonómovia odhadovali, že súkromné firmy, štátni zamestnávatelia a neziskové organizácie v júni vytvoria iba 3 milióny pracovných miest.

Keďže počet potvrdených prípadov nakazenia sa koronavírusom v USA stúpa, mnoho údajov naznačuje, že zotavovanie trhu práce sa pravdepodobne zastavuje. Avšak v americkej ekonomike sa objavilo niekoľko svetlých bodov.

Napríklad podľa zistení Inštitútu riadenia zásob (ISM) aktivita spracovateľského priemyslu v júni stúpla, pribúdajú nové objednávky a firmy vytvárajú nové pracovné pozície.

Viac o téme: Koronavírus v USA

Viac k témam: americká ekonomika, Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus COVID-19 v USA, nezamestnanosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Počet chorých na Covid-19 v USA stúpa, ale miera nezamestnanosti klesla už druhý mesiac po sebe © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!