Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku počas koronakrízy opäť klesol, najviac ostáva Ukrajincov

21. decembra 2020 Ekonomika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

21.12.2020 (Webnoviny.sk) – Koronakríza znižuje počet cudzincov pracujúcich na Slovensku. Kým ku koncu februára tohto roka u nás pracovalo 78,2-tisíca občanov z iných krajín, ku koncu novembra sa ich počet postupne znížil na 70-tisíc.

Najpočetnejší naďalej Ukrajinci

Medziročne pritom na Slovensku minulý mesiac pracovalo o 8,3-tisíca cudzincov menej. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Najpočetnejšou skupinou cudzincov pracujúcich na Slovensku sú naďalej Ukrajinci. V novembri tohto roka ich na slovenskom trhu práce ubudlo 561, čím sa celkový počet Ukrajincov pracujúcich u nás znížil pod 20-tisíc. Počet Srbov pracujúcich na Slovensku minulý mesiac klesol o 532 osôb na 10,5-tisíca. Spomedzi občanov z krajín Európskej únie bolo na Slovensku najviac Rumunov, ktorých u nás pracovalo 7,7-tisíca, nasledovali Česi so 6-tisíc pracovníkmi a na treťom mieste boli Maďari, ktorých za prácou na Slovensko prišlo 5-tisíc.

Traja z desiatich cudzincov v Bratislave

Traja z desiatich cudzincov na Slovensku pracovali ku koncu novembra tohto roka v Bratislave. V piatich okresoch hlavného mesta Slovenska bolo totiž zamestnaných 21,2-tisíca cudzincov. Nasleduje okres Trnava, ktorý v rovnakom období zaevidoval 4,8-tisíca zamestnaných cudzincov.

Úrad práce v Malackách vykázal 2,9-tisíca pracujúcich občanov pochádzajúcich z iných krajín. Naopak, len 11 cudzích štátnych príslušníkov pracovalo na konci minulého mesiaca v okrese Medzilaborce.

Viac k témam: cudzinci, Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk – Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku počas koronakrízy opäť klesol, najviac ostáva Ukrajincov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!