Počet ľudí odkázaných na dávku v hmotnej núdzi vzrástol, koronakríza situáciu najviac zhoršila v Revúcej

26. júla 2020 Ekonomika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

26.7.2020 (Webnoviny.sk) – Koronakríza zvyšuje počet poberateľov dávok v hmotnej núdzi na Slovensku. Sociálne dávky dostalo v minulom mesiaci 63,4-tisíca osôb. Oproti máju ide o nárast o 1,5-tisíca ľudí. Medziročne sa počet poberateľov týchto dávok v júni znížil o 509.

Na dávky v hmotnej núdzi bolo po zohľadnení ostatných členov rodiny v júni celkovo odkázaných 141,5-tisíca osôb, čo je 2,59 percenta z celkového počtu obyvateľov na Slovensku. Podiel ľudí v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov tak oproti máju stúpol o 0,05 percentuálneho bodu, medziročne išlo o pokles o 0,07 percentuálneho bodu. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Najhoršie okresy majú tisíce prípadov

Najväčší podiel ľudí poberajúcich dávky v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov daného regiónu bol na konci minulého mesiaca v okresoch Revúca, Rimavská Sobota a Gelnica. Okres Revúca vykázal takmer 5,2-tisíca ľudí odkázaných na sociálne dávky.

Išlo o 13,13 percenta z celkového počtu obyvateľov tohto okresu. V okrese Rimavská Sobota bolo 9,7-tisíca poberateľov sociálnych dávok, čo tvorí 11,58 percenta z počtu obyvateľov tohto okresu. V okrese Gelnica bolo v júni 9,94 percenta ľudí, ktorí žili zo sociálnych dávok, čo zodpovedá 3,2-tisíca sociálne odkázaným osobám.

Najmenej poberateľov má Bratislava

Najmenej sociálne odkázaných ľudí je už dlhodobo v bratislavských okresoch. Minulý mesiac bolo v piatich bratislavských okresoch na dávky v hmotnej núdzi odkázaných od 0,15 percenta po 0,23 percenta ich obyvateľov, čo predstavovalo od 93 osôb v okrese Bratislava I po 271 ľudí v okrese Bratislava II.

Medzi tieto okresy sa včlenil len okres Senec, kde bolo v hmotnej núdzi 0,16 percenta obyvateľov, teda 151 osôb.

Viac k témam: dávka v hmotnej núdzi, Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk – Počet ľudí odkázaných na dávku v hmotnej núdzi vzrástol, koronakríza situáciu najviac zhoršila v Revúcej © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!