Podnikateľ Brhel má upravenú väzbu, kolúznu mu súd zrušil

1. júna 2021 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

1.6.2021 (Webnoviny.sk) – Najvyšší súdu SR u obvineného podnikateľa Jozefa Brhela vypustil dôvod kolúznej väzby a ponechal ho vo väzbe z dôvodu útekovej väzby.

Prípad súvisí s IT zákazkami

Senát 1T najvyššieho súdu tak na utorkovom neverejnom zasadnutí zrušil uznesenie sudkyne pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku a sám rozhodol. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Najvyššieho súdu SR Alexandra Važanová.

ŠTS vzal 5. februára do väzby podnikateľa Jozefa Brhela, ktorý je obvinený pre pokračovací obzvlášť závažný zločin porušovania povinností pri správe cudzieho majetku a zločin prijímania úplatku. Prípad súvisí s IT zákazkami na finančnej správe.

NAKA zadržala viacerých

Národná kriminálna agentúra zadržala 29. januára v rámci akcie Mýtnik bývalého šéfa finančnej správy Františka I. a ďalšie osoby v súvislosti s korupciou a machináciami pri verejnom obstarávaní.

Polícia v rámci akcie obvinila aj podnikateľov Michala S. a Jozefa Brhela, ktorí sa v tom čase nachádzali v zahraničí. Jozef B. sa na Slovensko vrátil 1. februára a následne sa 2. februára dostavil na výsluch. Polícia ho potom zadržala. Podľa medializovaných informácií musel byť Jozef Brhel hospitalizovaný pre zhoršený zdravotný stav.

Viac k témam: akcia “Mýtnik”, kolúzna väzba, korupcia, súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Podnikateľ Brhel má upravenú väzbu, kolúznu mu súd zrušil © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!