Podnikatelia môžu získať dotáciu na nájmy pre zatvorené prevádzky, Sulíkovo ministerstvo spustilo aplikáciu

23. júna 2020 Ekonomika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

23.6.2020 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo hospodárstva SR spustilo v utorok o 11:00 aplikáciu na získanie dotácie na nájmy pre zatvorené prevádzky. Ako ďalej na tlačovej besede informoval podpredseda vlády a minister hospodárstva Richard Sulík, ako prví môžu o pomoc žiadať podnikatelia z Prešovského kraja. Následne bude každý deň vyčlenený pre jeden kraj.

“Všetci nájomcovia prihláste sa a všetci prenajímatelia spolupracujte,” odkázal dotknutým firmám minister. Podľa neho majú k dispozícii dostatok finančných prostriedkov a sú technicky pripravení.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Ministerstvo hospodárstva SR pripravilo dotáciu na nájomné na zmiernenie ekonomických následkov v dôsledku obmedzení súvisiacich s pandémiou Covid-19.

Novelu zákona o poskytovaní dotácií schválili poslanci 9. júna, následne ju podpísala prezidentka a 17. júna Európska komisia slovenskú schému pomoci schválila.

>>> Správu aktualizujeme

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, minister hospodárstva SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Podnikatelia môžu získať dotáciu na nájmy pre zatvorené prevádzky, Sulíkovo ministerstvo spustilo aplikáciu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!