Podunajské Biskupice rekonštruujú školu aj škôlku, opravám sa nevyhla ani vozovka na dvoch uliciach

26. augusta 2020 Ekonomika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

26.8.2020 (Webnoviny.sk) – V bratislavských Podunajských Biskupiciach sa koná počas leta niekoľko rekonštrukcií. Starosta Zoltán Pék uplynulý týždeň skontroloval postup prác na jednotlivých stavbách.

Energetická náročnosť budovy sa zníži

“Starosta mestskej časti Podunajské Biskupice skontroloval ako postupujú práce na budovách základnej školy, materskej školy či vozovky na Lotyšskej a Baltskej ulici,” informuje na svojej webovej stránke Bratislavský samosprávny kraj (BSK).

Ako prvú starosta navštívil stavbu s názvom Zníženie energetickej náročnosti budovy ZŠ s MŠ s vyučovacím jazykom maďarským, Vetvárska 7. “Stavba je pred dokončením a všetko ide podľa harmonogramu prác. Momentálne je hotových približne 80 percent prác,” informuje mestská časť.

Podunajské Biskupice odstránili pôvodnú krytinu, vyčistili podkrovie, natreli jestvujúce drevené konštrukcie konzervačným náterom, zrealizovali zateplenie strechy a stropov horného poschodia, zhotovili nové konštrukcie, vymenili dažďové zvody a pokračujú v povrchových úpravách dotknutých stien a stropov.

Baltskú ulicu čaká asfaltovanie

Ďalšou stavbou je Rekonštrukcia stravovacej jednotky objekt Základnej školy na Podzáhradnej ulici 51. “Tu sa vymenili elektrické rozvody, rozvody vzduchotechniky, vody a kanalizácie. Vykonali sa drobné dispozičné úpravy z dôvodu vytvorenia optimálnych podmienok pre celkové fungovanie modernej kuchyne s novým technologickým vybavením,” informuje mestská časť a dodáva, že po odstránení pôvodných povrchov stien, stropov a podláh nasledovala obnova odstránených povrchov a pokračuje sa vo výmene výdajových okienok a vpustí. Tiež sa inštalujú potrubia vzduchotechniky.

V Podunajských Biskupiciach opravujú aj vozovky a to na Lotyšskej a Baltskej ulici, pričom na Lotyšskej ulici už bolo vykonané asfaltovanie, nasleduje Baltská.

Viac k témam: rekonštrukcia
Zdroj: Webnoviny.sk – Podunajské Biskupice rekonštruujú školu aj škôlku, opravám sa nevyhla ani vozovka na dvoch uliciach © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!