Poliaci si volia nového prezidenta, favoritom je Duda a jeho súperom Trzaskowski

28. júna 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

28.6.2020 (Webnoviny.sk) – V Poľsku sa v nedeľu konajú prezidentské voľby. Tie sa mali pôvodne uskutočniť 10. mája, pre pandémiu koronavírusu ich však odložili. Favoritom je súčasný 48-ročný konzervatívny prezident Andrzej Duda, ktorého päťročné funkčné obdobie sa skončí 6. augusta. Podporuje ho vládna strana Právo a spravodlivosť (PiS).

Sily si zmeria s desiatimi ďalšími kandidátmi na prezidentský post. Jeho najsilnejším konkurentom je rovnako starý 48-ročný varšavský primátor Rafal Trzaskowski z centristickej proeurópskej Občianskej platformy (PO).

Posledné prieskumy verejnej mienky naznačili, že žiadny z kandidátov nezíska 50 percent hlasov potrebných už na víťazstvo v prvom kole. V takomto prípade si dvojica s najväčším ziskom hlasov volebný súboj zopakuje v druhom kole, ktoré sa uskutoční 12. júla.

Volebné miestnosti budú otvorené do 21:00 SELČ, exit polly zverejnia bezprostredne po ich zatvorení. Oficiálne výsledky by mali byť známe najneskôr v stredu.

Viac k témam: prezidentské voľby v Poľsku
Zdroj: Webnoviny.sk – Poliaci si volia nového prezidenta, favoritom je Duda a jeho súperom Trzaskowski © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!