Polícia chytila vo Francúzsku jedného z najhľadanejších zločincov, muž stál za genocídou v Rwande

16. mája 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

16.5.2020 (Webnoviny.sk) – Vo francúzskom meste Asnieres-Sur-Seine chytili jedného z najhľadanejších zločincov, ktorý stál za genocídou v Rwande z roku 1994. V sobotu o tom informovali tamojšie úrady s tým, že Félicien Kabuga čelí obvineniu zo zbrojenia milícií, ktoré zabili viac ako 800-tisíc ľudí.

Osemdesiatštyriročný muž žil severne od Paríža pod iným menom. Na jeho hlavu vypísali odmenu päť miliónov dolárov (v prepočte približne 4,6 milióna eur).

Kabuga doviezol mačety

Rwandskí prokurátori uviedli, že z finančných dokumentov, ktoré našli v hlavnom meste Kigali po genocíde, vyplýva, že Kabuga prostredníctvom svojich firiem doviezol väčšinu mačiet, ktoré použili pri vraždení ľudí.

Obvinili ho tiež zo založenia rozhlasovej stanice, ktorá v čase genocídy šírila nenávistné správy voči Tutsiom a tiež z podpory výcviku milícií.

Muž pôjde pred súd

Kabuga sa postaví pred súd v Haagu. Predstavitelia Rwandy sa tešia zo zatknutia a uviedli, že krajina bude naďalej spolupracovať s Organizáciou Spojených národov (OSN) na zabezpečení spravodlivosti.

Viac k témam: genocída, Haag, ICC Medzinárodný trestný súd, pátranie, súd, zločinec
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia chytila vo Francúzsku jedného z najhľadanejších zločincov, muž stál za genocídou v Rwande © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!