Polícia upozorňuje, aby ľudia počas horúčav nenechávali v aute deti a zvieratá bez dozoru

29. júla 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

29.7.2020 (Webnoviny.sk) – Polícia Slovenskej republiky aj v súvislosti s letnými horúčavami upozorňuje občanov, aby nenechávali svoje deti a domáce zvieratá v aute bez dozoru. Polícia SR o tom informuje vo svojom profile na sociálnej sieti.

„Keď teplota vo vozidle dosahuje veľmi vysoké hodnoty, môže to spôsobiť u dieťaťa či zvieraťa vážne zdravotné problémy, dokonca až smrť,“ upozorňujú policajti.

Preventisti Bratislavského kraja sa preto v rámci kampane Nezabudni na mňa v aute! zamerali na upozornenie vodičov a širokej verejnosti na skutočnosť, že nechať dieťa alebo zviera vo vozidle bez dozoru, je nebezpečné a nezodpovedné. Takéto konanie môže mať totiž trestnoprávne následky.

V prípade, ak občania zbadajú vo vozidle dieťa alebo zviera bez dozoru, je podľa polície potrebné zabezpečiť prítomnosť majiteľa vozidla, napríklad vyhlásením cez infostánok v nákupnom centre či prostredníctvom SBS služby.

Ak to nie je možné, odporúča sa zavolať políciu, hasičov alebo tiesňovú linku 112.

Viac k témam: horúčavy
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia upozorňuje, aby ľudia počas horúčav nenechávali v aute deti a zvieratá bez dozoru © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!