Polícia vystavila karanténne preukazy do Leopoldova, na prvom je Róbert Okoličány (foto)

18. mája 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

18.5.2020 (Webnoviny.sk) – Päť najhľadanejších Slovákov bude tento týždeň zverejňovať polícia v špeciálnej kampani na svojom Facebooku a Instagrame.

Špeciálna štátna karanténa v Leopoldove

Kampaň je prispôsobená aktuálnej situácii vo svete, ktorú výrazne ovplyvňuje nový koronavírus. Hľadaným osobám bude prostredníctvom zverejnenia na sociálnych sieťach virtuálne zaslaný formulár do „špeciálnej štátnej karantény v Leopoldove“ s uvedením ďalších podmienok a výhod.

Ako uviedla polícia na sociálnej sieti, hlavným cieľom kampane je zvýšiť povedomie verejnosti o osobách v pátraní s cieľom získať informácie vedúce k ich zadržaniu.

Prvým, ktorému vystavili tzv. karanténny poukaz s doživotnou karanténou je 44-ročný Róbert Okoličány. Akékoľvek informácie o hľadaných osobách je možné oznámiť na linke 158, osobne na ktoromkoľvek policajno oddelení, prípadne prostredníctvom súkromnej správy na facebookovej stránke polície.

Úspešná vianočná kampaň polície

Ako pripomenuli policajti, vlani v decembri zverejnili štyroch najhľadanejších Slovákov formu pomyselných vianočných pohľadníc. V priebehu pár dní si informácie o hľadaných a nebezpečných osobách pozrelo len na policajnom Facebooku viac ako 500 000 sledovateľov, čím sa výrazne zvýšila šanca získať o nich nejaké informácie.

Práve vianočná kampaň podľa polície prispela k januárovému zadržaniu vysokopostaveného člena skupiny takáčovcov Henricha Sz., ktorý bol v pátraní viac ako tri roky a existovali indície, podľa ktorých mal byť už po smrti. „Veríme, že podobný, ak nie lepší výsledok bude mať aj naša koronavírusová kampaň,“ povedala 1. viceprezidentka Policajného zboru generálka Jana Maškarová.

Sociálne siete Policajného zboru, 10 stránok na Facebooku a jeden účet na Instagrame sleduje viac ako 800 000 sledovateľov. Hlavná stránka „Polícia Slovenskej republiky“ na Facebooku presiahla pred pár dňami hranicu 300 000 fanúšikov a 360 000 sledovateľov.

Viac k témam: najhľadanejší Slováci, polícia pátra
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia vystavila karanténne preukazy do Leopoldova, na prvom je Róbert Okoličány (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!