Polícia zadržala muža obvineného z prečinu podnecovania, k tomu došlo na zhromaždení na Hodžovom námestí

19. decembra 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

19.12.2020 (Webnoviny.sk) – Polícia v súvislosti s nepovoleným zhromaždením, ktoré sa konalo 17. decembra na Hodžovom námestí v Bratislave, zadržala 40-ročného muža z okresu Poltár. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru (KR PZ) v Bratislave Lucia Mihalíková.

Mužovi bolo vznesené obvinenie z prečinu podnecovania. Obvinený je v súčasnosti v cele policajného zaistenia. Hovorkyňa dodala, že bol spracovaný podnet pre prokurátora na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby.

Mihalíková priblížila, že polícia celý priebeh zhromaždenia monitorovala a na základe zabezpečenej dôkaznej situácie aj priamo z miesta zhromaždenia bol 18. decembra vo večerných hodinách zadržaný tento podozrivý muž. Ten mal na Hodžovom námestí oslovovať okoloidúcich, aby sa pridali k zhromaždeniu a k účasti mal vyzývať aj cez živé vysielanie na sociálnej sieti.

Ako upozornila Mihalíková, policajti KR PZ v Bratislave majú dnes zvýšený výkon služby, aby zabezpečili kontroly dodržiavania protipandemických opatrení. Polícia bude monitorovať verejný poriadok v uliciach Bratislavského kraja a v prípade zistenia protiprávneho konania budú policajti postupovať v súlade so zákonom o policajnom zbore.

Viac k témam: núdzové opatrenia, obvinenie, Pandémia, väzba, zhromaždenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia zadržala muža obvineného z prečinu podnecovania, k tomu došlo na zhromaždení na Hodžovom námestí © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!