Pollák podal trestné oznámenie na Mazureka a chystá ďalšie na Kotlebu

23. júna 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

23.6.2020 (Webnoviny.sk) – Poslanec Národnej rady SR Peter Pollák ml. (OĽaNO) podal trestné oznámenie na poslanca parlamentu Milana Mazureka (ĽSNS). Ako informoval na utorkovej tlačovej konferencii pred budovou Generálnej prokuratúry SR, dôvodom je podozrenie zo spáchania trestného činu vo veci podnecovania národnostnej, etnickej a rasovej nenávisti a šírenia poplašnej správy.

Iniciatívu podporuje celý klub OĽaNO

Potvrdil, že túto iniciatívu podporuje celý poslanecký klub hnutia OĽaNO a verí, že aj ostatní koaliční partneri.

„Pred pár dňami sa stal tragický incident vo Vrútkach, ktorý pobúril celé Slovensko a mal aj svoje obete. V ten deň napísal poslanec Mazurek vo svojom statuse na sociálnej sieti nepravdivo, že útočníkom bol Róm,” priblížil dôvod podania trestného oznámenia Pollák ml.

Medzičasom Mazurek status stiahol, no dovtedy na neho stihlo reagovať množstvo ľudí. „Polícia sa jasne vyjadrila, že nešlo o Róma, z čoho vyplýva, že poslanec Mazurek opäť raz klamal a šíril dezinformáciu a nenávisť. A proti tomuto ja budem bojovať,” uviedol koaličný poslanec.

Pochybné očkovanie

Zároveň priblížil, že pripravuje ďalšie trestné oznámenie na predsedu opozičnej strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Mariana Kotlebu, ktorý podľa jeho slov na sociálnej sieti šíril poplašnú správu vo veci pochybného očkovania.

Na Spojenej škole na Ulici M. R. Štefánika vo Vrútkach usmrtil vo štvrtok 11. júna 22-ročný Martinčan zástupcu školy a zranil ďalšie tri osoby.

Pri zásahu, po ktorom prišiel útočník o život, boli zranení aj dvaja policajti. Tí boli aj s ranenou učiteľkou školy a dvomi žiakmi prevezení do martinskej nemocnice, všetci sú mimo ohrozenia života. Motív útoku nateraz nie je známy.

Viac k témam: trestné oznámenie, Útok na základnej škole vo Vrútkach
Zdroj: Webnoviny.sk – Pollák podal trestné oznámenie na Mazureka a chystá ďalšie na Kotlebu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!