Poľsko uvoľní ďalšie opatrenia proti koronavírusu, zelenú dá konferenciám či jarmokom

2. júna 2021 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

2.6.2021 (Webnoviny.sk) – Priaznivá epidemická situácia v Poľsku umožnila tamojšej vláde uvoľniť ďalšie opatrenia proti šíreniu koronavírusu.

Skúška na dva týždne

Minister zdravotníctva Adam Niedzielski v stredu uviedol, že dáta naznačujú „poľavovanie“ pandémie, vďaka čomu môžu nové pravidlá platiť od nedele, skúšobne na dva týždne.

Viac o téme: Koronavírus

Budú sa môcť uskutočňovať konferencie, jarmoky či obchodné výstavy a otvoriť sa budú môcť aj vnútorné ihriská, za predpokladu, že dodržia pravidlo maximálne jedného človeka na 15 metrov štvorcových.

Až 150 účastníkov

Na zábavných a rodinných podujatiach sa po novom bude môcť zúčastniť už 150 ľudí, pričom do tohto limitu sa nerátajú plne zaočkované osoby. Diskotéky však stále zostávajú zatvorené. Limit pre hromadnú dopravu sa zvýšil z 50 % kapacity na 75 %. Rúška v nej sú však naďalej povinné.

Priemerný denný počet infekcií v Poľsku klesol pod tisíc a úmrtí pod sto. V apríli to pritom bolo takmer 30-tisíc prípadov a viac ako 700 úmrtí. Plne zaočkovaných proti koronavírusu je v krajine zhruba 7,3 milióna ľudí, ďalších približne 13 miliónov dostalo prvú dávku vakcíny.

Viac k témam: COVID-19, hromadné podujatia, Koronavírus, minister zdravotníctva, očkovanie proti koronavírusu, pandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Poľsko uvoľní ďalšie opatrenia proti koronavírusu, zelenú dá konferenciám či jarmokom © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!