Poľský prezident Duda počas kampane zaútočil na LGBT ľudí, vyslúžil si kritiku eurokomisie

15. júna 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

15.6.2020 (Webnoviny.sk) – Európska komisia skritizovala v pondelok predvolebnú kampaň poľského prezidenta zameranú proti hnutiu za práva LGBT ľudí. Podpredsedníčka komisie pre hodnoty a transparentnosť Věra Jourová vyhlásila, že je nesprávne útočiť na menšiny za účelom získania politického kapitálu.

Jej vyjadrenie prišlo dva dni po tom, čo poľský prezident Andrzej Duda označil hnutie za práva LGBT za nebezpečnejšie než komunizmus.

Kľúčová téma kampane

“Považujem za skutočne smutné, že sa v modernej Európe vysokopostavení politici rozhodnú útočiť na menšiny za účelom dosiahnutia politického zisku,” povedala Jourová v Európskom parlamente.

Dodala, že takéto konanie je v rozpore s európskymi zárukami rovnakých práv pre všetkých.

Práva LGBT komunity sa stali kľúčovou témou kampane pred poľskými prezidentskými voľbami, ktoré sa uskutočnia 28. júna.

Duda, ktorého podporuje nacionalistická konzervatívna vládna strana Právo a spravodlivosť, sľubuje ochranu poľských rodín pred “LGBT ideológiou”, ktorá sa podľa neho snaží dostať do škôl a ovplyvňovať deti.

LGBT ako ideológia

Duda, ktorý je zatiaľ podľa prieskumov favoritom volieb, počas sobotného predvolebného vystúpenia povedal, že hnutie za práva LGBT presadzuje názor, ktorý je škodlivejší ako komunizmus.

Zároveň súhlasil s názorom iného konzervatívneho politika, že “LGBT nie sú ľudia, ale ideológia”.

Jourová, narodená v komunistickom Československu, uviedla, že je “zmätená” jeho slovami. “Ja si pamätám komunistickú ideológiu ako niečo, čo potláčalo a prenasledovalo všetko a všetkých, ktorí boli iní,” uviedla.

Viac k témam: LGBT, prezidentské voľby v Poľsku
Zdroj: Webnoviny.sk – Poľský prezident Duda počas kampane zaútočil na LGBT ľudí, vyslúžil si kritiku eurokomisie © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!