Poslanci v Hlohovci nevyhoveli protestu prokurátora a nezrušili uznesenie o zvolení hlavného kontrolóra

31. mája 2021 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

31.5.2021 (Webnoviny.sk) – Mestské zastupiteľstvo v Hlohovci v pondelok nevyhovelo protestu prokurátora a nezrušilo uznesenie o zvolení Petra Marona do funkcie hlavného kontrolóra mesta Hlohovec. Za zrušenie uznesenia hlasovalo osem poslancov, proti bol rovnaký počet.

Primátor Hlohovca Miroslav Kollár oznámil, že o týždeň zvolá rokovanie mestského zastupiteľstva s návrhom na zrušenie uznesenia opäť.

Tesne vyhral manžel poslankyne

Peter Maron získal vo voľbách hlavného kontrolóra v polovici apríla o jeden hlas viac ako jeho protikandidátka. Zvolený hlavný kontrolór je manželom mestskej poslankyne Antónie Maronovej.

Tá v zmysle zákona pri voľbe oznámila možný konflikt záujmov, ale hlasovania v tajných voľbách sa nevzdala.

Podľa prokurátora Okresnej prokuratúry v Trnave Jozefa Kleimana bola voľba hlavného kontrolóra Hlohovca 16. apríla nezákonná, preto uznesenie o výsledku navrhol zrušiť.

Zmluva by stratila platnosť

Poslankyňa Maronová v diskusii povedala, že si splnila povinnosť, ktorá jej vyplynula zo zákona, pričom účasťou na hlasovaní žiadny zákon neporušila.

Mestskí poslanci mohli protestu prokurátora vyhovieť a napadnuté uznesenie zrušiť. V takom prípade by stratila platnosť aj jeho pracovná zmluva. Keďže protestu nevyhoveli, prokurátor môže podať žalobu na správny súd.

Viac k témam: hlavný kontrolór, mestské zastupiteľstvo, voľba hlavného kontrolóra
Zdroj: Webnoviny.sk – Poslanci v Hlohovci nevyhoveli protestu prokurátora a nezrušili uznesenie o zvolení hlavného kontrolóra © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!