Povodne si vo viacerých krajoch vyžiadali opakované zásahy hasičov, najväčšie škody mali dve obce (foto)

21. júna 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

21.6.2020 (Webnoviny.sk) – Hasiči zasahovali v sobotu 20. júna v súvislosti s povodňami 18-krát v Bratislavskom kraji a v dvoch obciach v Prešovskom kraji.

Ako agentúru SITA informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru, v súvislosti s výdatným dažďom zasahovali hasiči aj v Žilinskom a Trnavskom kraji pri odčerpávaní vody.

Najväčšie škody v obciach Pichne a Zubné

„Silný dážď napáchal najväčšie škody v dvoch obciach v Prešovskom kraji. V Pichniach a Zubnom došlo následkom prívalovej vlny k poškodeniu cestných komunikácií, mostov, plotov a dvorov rodinných domov, pričom na mnohých miestach museli vodu odčerpávať hasiči. V oboch obciach pracovali počas celého včerajšieho dňa v spolupráci s dobrovoľnými hasičmi s ťažkou technikou a v prípade ďalšieho vybreženia miestneho potoka boli pripravení použiť protipovodňové bariéry,“ priblížila Farkasová.

Zásahy hasičov v Bratislavskom kraji

K vytápaniu niekoľkých lokalít došlo aj v Bratislavskom kraji, kde hasiči zasahovali 18-krát. V hlavnom meste odčerpávali prebytočnú vodu zo železničného podjazdu vo Vrakuni a z električkového koľajiska na Miletičovej ulici, v niekoľkých prípadoch odstraňovali popadané stromy.

Vo všetkých spomínaných krajoch zasahovalo 110 profesionálnych a dobrovoľných hasičov so 40 kusmi techniky.

Viac k témam: hasiči, počasie, povodne, prívalové dažde
Zdroj: Webnoviny.sk – Povodne si vo viacerých krajoch vyžiadali opakované zásahy hasičov, najväčšie škody mali dve obce (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!