Pre koronavírus znížilo Humenné dotácie na podporu športu v meste o 20 percent

5. júla 2020 Šport

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

5.7.2020 (Webnoviny.sk) – Mesto Humenné pristúpilo vzhľadom na situáciu s pandémiou koronavírusu k 20-percentnému zníženiu dotácie na podporu športovej činnosti v meste. Namiesto pôvodne schválenej sumy vyše 321-tisíc eur poskytne radnica na projekty športových organizácií 257-tisíc eur.

Viac o téme: Koronavírus

Ako pripomenul Marián Škuba z tlačového referátu Mestského úradu v Humennom, pre pandemickú situáciu od polovice marca pozastavili všetky športové podujatia. Väčšina športových organizácií pôsobiacich na území mesta Humenné tak buď úplne zrušila, alebo presunula plánované športové podujatia na neskôr.

Vzhľadom k výraznému výpadku podielových daní pre koronakrízu a zároveň neuskutočnenie viacerých plánovaných športových podujatí, pristúpilo mesto k prehodnoteniu výšky dotácií,“ vysvetlil Škuba zníženie dotácii o 20 percent oproti pôvodnej sume, ktoré potvrdili aj mestskí poslanci.

Dve formy

Škuba zároveň dodal, že mesto podporuje rozvoj športu dvoma formami, a to priamou a nepriamou finančnou dotáciou. „Z rozpočtu mesta poskytuje priamu finančnú podporu športovým klubom a nefinančnú dotáciu zabezpečuje prostredníctvom Správy športových a rekreačných zariadení na základe uzatvorených nájomných zmlúv,“ uviedol Škuba.

Mestskí poslanci na svojom ostatnom rokovaní rozdelili aj dotácie jednotlivým klubom na tento rok. Najvyššiu dotáciu vo výške vyše 67 500 eur získal hokejový klub HC 19 Humenné na seniorský hokej. Futbalový klub Humenné získal takmer 62 700 eur.

Rozdelenie dotácii

V tejto súvislosti predseda komisie športu pri MsZ Branislav Čekovský vyzdvihol, že FK Humenné mestu oznámil, že sponzorsky dokážu pokryť časť žiadanej dotácie vo výške 46-tisíc eur. „Túto sumu tak mohla komisia presunúť pre HC 19 Humenné, ktorý chce podať prihlášku do I. hokejovej ligy,“ uviedol Čekovský.

Sumu takmer 46-tisíc eur získal mládežnícky hokejový tím HK Humenské levy, po vyše 14-tisíc eur dostali 1. Tenisový klub Humenné a Plavecký klub Chemes Humenné. Takmer desaťtisícovú dotáciu dostal Športový klub stolného tenisu Humenné.

Koncepcia rozvoja

Poslanci sa zaoberali aj vypracovanou Koncepciou rozvoja športu v meste Humenné na roky 2020 až 2025. Zastupiteľstvo malo schváliť aj udelenie ocenení za rok 2019 v športovej oblasti v troch kategóriách – Športovec roka, Športový kolektív roka a Cena za rozvoj a podporu športu.

V tajnom hlasovaní vzišli napokon iba dvaja laureáti. Pri voľbe Športovca rok totiž nebol schválený žiadny návrh. Kolektívom roka sa stal Plavecký klub Chemes Humenné, ktorý v minulom roku oslávil 35. výročie založenia a Cenu za rozvoj a podporu športu dostane mládežnícky tréner 1. Atletického klubu Humenné Marek Lučka.

V rámci Pamätných dní mesta Humenné bude udelená aj Cena primátora za rozvoj športu a Cena za reprezentáciu mesta Humenné.

Viac k témam: dotácie, Koronavírus, mestskí poslanci, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – Pre koronavírus znížilo Humenné dotácie na podporu športu v meste o 20 percent © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!