Pre obavy z koronavírusu zakotvila v prístave ďalšia nórska loď, na palube viezla chorého Dána

5. augusta 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

5.8.2020 (Webnoviny.sk) – Výletné plavidlo so 123 cestujúcimi a 85-člennou posádkou v stredu zakotvilo v nórskom prístave Bodö. Nikto však nesmel odísť, keďže dánskeho pasažiera, ktorý z neho medzičasom vystúpil, vo vlasti pozitívne testovali na koronavírus.

“Berieme túto situáciu veľmi vážne,” povedala nórskej televíznej stanici NRK primátorka spomenutého mesta Ida Pinnerödová a dodala, že príslušné orgány diskutovali s tamojším inštitútom verejného zdravia, či by okrem posádky nemali testovať aj zvyšných cestujúcich na palube SeaDream 1.

Majiteľ lode si v oficiálnom vyhlásení úprimne zaželal, aby v jej priestoroch nediagnostikovali ochorenie COVID-19, pričom zdôraznil, že aktuálne nemá informácie o žiadnych nakazených medzi posádkou a cestujúcimi. Uvedený infikovaný občan Dánska nemal počas plavby žiadne príznaky. Domov odcestoval 2. augusta z Tromsö, kde sa v rovnaký deň začala nová plavba smerom na juh popri nórskom pobreží.

Medzičasom sa počet prípadov COVID-19 na inej výletnej lodi MS Roald Amundsen zvýšil na 44. Po prepuknutí nákazy spoločnosť Hurtigruten, ktorá ju vlastní a prevádzkuje, pozastavila všetky plavby. Keďže táto loď sa často využíva ako miestny trajekt, existujú obavy, že vírus mohli z paluby zaniesť do miestnych komunít cestujúci, ktorí vystúpili v priebehu trasy.

Viac k témam: Koronavírus, loď
Zdroj: Webnoviny.sk – Pre obavy z koronavírusu zakotvila v prístave ďalšia nórska loď, na palube viezla chorého Dána © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!