Premiéra Conteho vypočúvali prokurátori, dôvodom je pomalé prijímanie opatrení počas pandémie

12. júna 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

12.6.2020 (Webnoviny.sk) – Talianskeho premiéra Giuseppeho Conteho vypočúvali prokurátori, ktorí vyšetrujú pomalé kroky vlády v dvoch mestách v provincii Bergamo v regióne Lombardsko na začiatku epidémie koronavírusu v Taliansku.

Lekári a virológovia tvrdia, že dvojtýždňové oneskorenie pri zavádzaní karantény v mestách Alzano a Nembro umožnilo vírusu šíriť sa v provincii, v ktorej zaznamenali v marci 571-percentný nárast úmrtí v porovnaní s priemerom za posledných päť rokov.

Viac o téme: Koronavírus

Hlavná prokurátorka Maria Cristina Rota dorazila v piatok ráno spolu so svojím tímom do úradu premiéra Palazzo Chigi v Ríme. Okrem Conteho by mala vypočúvať tiež ministrov vnútra a zdravotníctva. Taliansko zaznamenalo prvý domáci prípad 21. februára v provincii Lodi v Lombardsku. Vláda dala desať miest v provincii okamžite do karantény, aby zastavila šírenie vírusu.

Alzano a Nembro zaregistrovali prvé prípady o dva dni neskôr, 23. februára, avšak vláda v ich prípade podobné opatrenia neprijala ďalšie dva týždne, až kým 7. marca neuzavrela celé Lombardsko. Conte v tejto súvislosti pre taliansky denník La Stampa povedal, že konal na základe “vedy a svedomia”.

Viac k témam: Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Taliansku, Pandémia, vládne opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Premiéra Conteho vypočúvali prokurátori, dôvodom je pomalé prijímanie opatrení počas pandémie © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!